Przejdź do głównej treści

Definicja czasu trwania etapu workflow

Ready_™ Developer TeamMniej niż 1 minuta

Definicja czasu trwania etapu workflow

Definicja czasu trwania

Czas trwania etapu można prosto zdefiniować, uzupełniając pole "Czas trwania" tak jak na oknie dialogowym widocznym poniżej. czas trwania

Wysyłanie powiadomień po przekroczeniu dopuszczalnego czasu trwania etapu.

W systemie Ready_™ dostępny jest mechanizm, który pozwala na notyfikowanie użytkowników na wskazanych stanowiskach o opóźnieniach w procesie workflow. By zdefiniować reguły wysyłki powiadomień, należy określić parametry ukryte pod przyciskiem dzwoneczka na oknie dialogowym.

parametry workflow
parametry workflow

W celu włączenia notyfikacji o przeterminowanych zadaniach workflow zaznaczamy "Włącz powiadomienia o opóźnieniu". Pole "Parametry powiadomień" pozwala na zdefiniowanie tablicy poziomów powiadomień. W polu możemy zdefiniować od jednego do trzech poziomów notyfikacji. Dla zdefiniowanych trzech poziomów uzupełnione pole wygląda następująco:

[
  {
    "after": "2d",
    "orunids": [
      6
    ]
  },
  {
    "after": "4d",
    "orunids": [
      2
    ]
  },
  {
    "after": "5d",
    "orunids": [
      3,
      2
    ]
  }
]

Pole "after" określa po ilu dniach od przekroczenia czasu na realizację użytkownicy na stanowiskach określonych identyfikatorami znajdującymi się w tablicy pola "orunids"{organization_units.orunid} otrzymają powiadomienia drogą mailową. Powiadomienia domyślnie wysyłane są o godzinie 19:00 za pomocą systemowego mechanizmu crontab.